Flota

DJI MAVIC PRO2

Dron został optymalnie zaprojektowany pod kątem wydajności systemu napędowego oraz zapotrzebowania na energię.

Maksymalna prędkość to 72 km/h, maksymalny czas jednego nalotu to 30 minut.

Wykrywanie przeszkód we wszystkich kierunkach


Aby zagwarantować najwyższe bezpieczeństwo drona podczas lotu zastosowano system FlightAutonomy wykrywającego przeszkody we wszystkich kierunkach.

Sensory skanują otoczenie z każdego kierunku – z przodu, z tyłu, po bokach, a także z góry i z dołu.


Dron dysponuje kamerą Hasselblad L1D-20c rejestrującą obrazu w jakości 4K przy 30 klatkach na sekundę. Zaawansowany kodek wideo H.265/HEVC gwarantuje uzyskanie wyższego poziomu detali.
Zdjęcia wykonywane są w rozdzielczości 5472 x 3648, a regulowana przysłona f/2.8-f/11 f/2.8-f/11 oferuje optymalizację w różnych warunkach oświetleniowych.

MAVIC 2 ENTERPRISE


Mavic 2 Enterprise wyposażony jest w dwa sensory – światła widzialnego i termowizyjny. Dzięki funkcji FLIR MSX obraz z sensora RGB nakładany jest na obraz termowizyjny dając większą ilość szczegółów. Temperatura może być mierzona zarówno w punkcie jaki i również po zaznaczeniu wybranego obszaru – w tym przypadku podane zostaną wartość min i max. W celu uzyskania większej szczegółowości, możliwe jest manualne ustalenie wartości izoterm lub skorzystanie z predefiniowanych wartości, np:
wykrycie ognia czy poszukiwania ludzi.

Mocny system napędowy – pozwala na uzyskanie maksymalnej prędkości 72km/h i do 30 minut lot (przy stałej prędkości 25h/km)

TERMOWIZJA

Dron posiada 2 kamery jednocześnie. Sensor termowizyjny współtworzony z firmą FLIR oraz kamerę 4K światła dziennego.


Dron DJI Mavic 2 Enterprise wyposażony jest w system DJI AirSense, który pozwola skutecznie omijać przeszkody.
Poprawiona została także technologia FlightAutonomy, który za pomocą licznych sensorów wykrywa i oblicza dystans do zbliżających się przeszkód.

PHANTOM 4 PRO


Zastosowanie nowego systemu napędowego (śmigieł i regulatorów) pozwoliło na zmniejszenie poziomu hałasu o 60%, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrych parametrów lotu. Maksymalna prędkość to około 72h na godzinę, a czas lot to około 30 minut (przy optymalnej prędkości).

5-KIERUNKOWE WYKRYWANIE PRZESZKÓD

System FlightAutonomy został poszerzony o czujniki wizyjne wysokiej rozdzielczości, zlokalizowane w tylnej części drona. Dodatkowo w skład tego systemu wchodzą para czujników z przodu drona oraz czujniki podczerwieni umieszczone po lewej i prawej stronie. Wszystko to tworzy 5-kierunkowy system wykrywania przeszkód i 4 -kierunkowy system ich omijania. Usprawniony system wykrywania przeszkód pozwala na wykrywanie ich już od 30 m.


Wbudowana kamera została przeprojektowana tak, aby funkcjonowała z 1-calową 20-megapikselową matrycą CMOS. Kamera wyposażona jest w mechaniczną regulację migawki, eliminująca zniekształcenia występujące podczas wykonywania zdjęć szybko poruszających się obiektów lub podczas lotu z dużą prędkością.

Phantom 4 RTK + D-RTK2

Dron DJI Phantom 4 RTK to specjalistyczny sprzęt przeznaczony dla zastosowań geodezyjnych i inżynierskich. Zrewolucjonizowane systemy zapewniają centymetrową dokładność przy wykorzystaniu mniejszej ilości punków kontrolnych (GTC) .

Moduł RTK jest zintegrowany bezpośrednio z dronem, zapewnia pozycjonowanie w czasie rzeczywistym z dokładnością co do centymetra. Umieszczony nad RTK, dodatkowy moduł GNSS, został stworzony, aby zachować stabilność lotu na obszarach o słabym sygnale. Dzięki współpracy tych dwóch modułów Phantom 4 RTK zapewnia bezpieczny lot, dostarczając jednocześnie najbardziej precyzyjne dane.

Jest pierwszym jej przedstawicielem z segmentu DJI Enterprise. Wszystko za sprawą modułu RTK – systemu pozycjonowania o centymetrowej dokładności.

Phantom 4 RTK może dopasować się do każdej sytuacji dzięki współpracy ze stacją mobilną D-RTK 2 . Stacja D-RTK2 zapewnia przechwytywanie danych w czasie rzeczywistym a wytrzymała konstrukcja pozwala na pracę w każdych warunkach.

Kombinacja Phantom 4 RTK i mobilnej stacji D-RTK2 oferuje kompletne rozwiązanie w zakresie pomiarów geodezyjnych i fotogrametrii.